Makine Halısı Yıkama avcılar

Avcılarda kaliteli halı yıkama fabrikası

Makine Halısı Yıkama

Makine Halısı Yıkama, istanbul temizlik avcılar beylikdüzü  esenyurt halı yıkama firması. Halı üretimleri eski dönemlerde el dokuma işlemi ile gerçekleştirilirdi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte el dokuma halıya benzer bir şekilde halı dokuma makineleri ile halılar üretilmeye başlanmıştır. Genel adı olarak makine halısı olarak geçen bu ürünler el dokumasına göre daha hızlı bir üretime sahiptir. İş gücü, insan gücü yerine makine gücü ile karşılandığı için üretim aşamasında yapılacak işlemler kolaylaşmıştır. Makine halıların üretiminde genellikle yün kullanılsa da jüt, keten ve pamukta kullanılmaktadır. Ancak bu maddelere ek olarak son zamanlarda naylon ve Akrilik elyaf da kullanılmaya başlanmıştır. Makine halı çeşitlerinde genellikle wilton halı dokuma tekniği kullanılmaktadır. Makine sistemi ile üretilen halılarda farklı renk gruplarını elde etme işlemi daha kolaydır. Ayrıca halı üzerinde oluşturulan desenler makine halıları ile daha kolay gerçekleştirilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan halı çeşidi makine halılarıdır.

Makine Halısı Yıkama avcılar

Makine Halısı Yıkama

Avcılar makine halısı yıkama

1:Halınızı dövmeden ve çırparak temizlemeye çalışmayın.

2:Uygun 
periyotlarda elektrikli süpürgeyle zorlamadan süpürün.

3:Halınızı asla silerek temizlemeye çalışmayınız.

4:Ev tipi makinelerle yapacağınız ara temizliklerde yıkamadan sonra durulama yapınız.

 

5:Herhangi bir leke oluştuğunda lekeye mümkün olduğunca kurutmadan ancak profesyonel bir firmanın vereceği bilgi doğrultusunda müdahale ediniz.

6:Sivri ayaklı eşyaları halı üzerine mümkün olduğunca koymayınız.

7:Halınızı güneş ışığına direk maruz 
bırakmayınız. Mümkünse 2-3 ayda bir yönünü değiştirerek kullanınız.

8:Halılarınızın bozulan saçaklarını, bozulma halının kendisine inmeden onarım yaptırmalısınız. Bu tür halılara 
overlok yaptırmak yerine orijinal saçak tercih etmelisiniz.

9:Uygun zamanlarda ara temizlik 
yapmanız,halınızın 
hiç profesyonel temizlik istemeyeceği anlamına gelmez. Normal kullanımdaki bir halı temiz bile gözükse ortalama 7-10 ay arasında profesyonel bir firma tarafından temizlenmelidir.

10:Halınızın üstüne bir şey dökerseniz asla deterjan kullanmayın dökülen bölgeye tampon yapın halı yıkama firmanızı arayın.

istanbul temizlik avcılar halı yıkama fabrikası olarak en uygun Halı Yıkama  en uygun fiyat tarifesinden yıkamaktayız. makine halıları genellikle basit tabir edilir. gerek dokuma sıklık yapısıyla gerekse kullanılan iplik kalitesiyle ucuz malzemeden ucuz işçilikten dolayı ucuzdur.

avcılar halı yıkama, parseller halı yıkama, gümüşpala halı yıkama, avcılar halı yıkama fiyatları, avcılarda halı yıkamacı

02126946363

Avcılar halı yıkama tesisi