El Halısı dokuma ve yıkama

26 Temmuz 2018 0 By haliyika.net
El Halısı dokuma ve yıkama

El Halısı dokuma ve yıkama

Halı dokuma ve yıkama Tarih de ilk halı dokuma serüveni resim yapmak amaçlı başlamıştır. İlk medeni insanlar taşlara resim yaparak oyarak eserler bırakmıştır. Günümüze doğru medeniyet ilerledikçe kağıtlara çizilmeye matbaada basılmaya kadar gelmiş ama öncesinde ilk dokunan halılara bakarsak görüyoruz ki kuş resmi insan resmi ve doğaya ait resimler var, halıların üstünde. Halı aslında yerde kullanılmak üzere değilde duvara asılmak üzere yapılmış. Zamanla daha basit halılar yapılmaya başladıkça halılarda yerlere inmeye başlamıştır.

halı dokuma ve yıkama

halı dokuma ve yıkama

EL HALI DOKUMA VE YIKAMA

Halı dokuma  daha basit derken kilimler keçi kılından koyun yününden insanların ellerinde kabaca işlenmişler. Daha değerli olanlar ise ilmek ilmek dokunmuşlar ipek böceğinden alınan kozalardan Ankara keçisi gibi yünü daha yumuşak olan hayvanlardan bazı tavşan deve tüylerinden nadir bulunan değerli ipliklerden tezgahlarda insan elinin göz nurunun eseri olarak ilmik ilmik kesilerek dokunmuştur. Önceden doğa, hayvan, insan figürlerinden dokunan halılar günümüze geldiğinde çeşitli desenlerde üretilmeye başlamıştır.

Esenyurt halı yıkama fiyat listesi

Esenyurt halı yıkama fiyat listesi

Avcılar halı yıkama

Peki bu dokunan halıların temizlenmesi nasıl olmalıdır. Halı dokuma ve yıkama geçmiş zamanlarda dokunan halıların renklerini bazı bitki meyve ve topraktan elde etmişler. Yani günümüzdeki tabiriyle kök boyası diyoruz. bu boyalarda kimyasal maddeler ve sabitleme dediğimiz şartlama esasları yoktur. Bunun için bu halıları yıkama yaparken boyaları suda çözülüp renkleri birbirine girmektedir. Yani halılar bozulmakta ilk canlılık hallerini kaybetmektedir. El dokuma halılar kök boyasıyla donan kilimler halı yıkama esnasında bozulmama şansı yoktur. Ancak günümüzde bununda teknikleri vardır. Halı yıkama  firması ararken çok dikkatli olun ve uzman kişilere halılarınızı teslim edin. İşinin ehli olan bir halı yıkama firması halıların değerini bilir kalitesini anlar ve sizden daha çok kıymet verir ler.

el dokuma halı yıkama

el dokuma halı yıkama

Değerli halılar nasıl yıkanır

Halı yıkama istanbul temizlik işletmesine güvenin halıları tanıyoruz. Hangi halı nasıl yıkanmalı biliyoruz.önce halıları cinsine göre ayırıp makinede mi elde mi yıkanmalı kaç derecede kurutulmalı güneşe mi asarak yoksa içeride nem alma cihazlarında mı suyundan arındırılmalı? Bunların hepsine hakim olan avcılar halı yıkama işletmemize güvenebilirsin sevgi bulaşıcıdır mutluluk bulaşıcıdır. Avcılar halı kilim koltuk yıkama fabrikasıyla tanışın sizde mutlu olun hepimiz mutlu olalım saygı ve sevgilerimle. Beylikdüzü halı yıkama fiyatları, Esenyurt halı yıkama fiyatları