Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

27 Temmuz 2016 0 By haliyika.net
Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

gümüşpala halı yıkama

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama evdeki halılarımızın kirlenmesinden doğan bir ihtiyaçtır. Halıların elde yıkanması özellikle büyük şehirlerde mümkün değildir. Buna bir de ev hanımlarının iş hayatına girmesi eklenince halı yıkama firması ihtiyacı kaçınılmaz olur. Halı yıkama firmaları halınızı sipariş usulüyle evinizden alır. Fabrikaya götürülen halılar birtakım işlemlerden geçirilir. Temizleme ve paketleme işlemleri tamamlandıktan sonra size teslim edilir.

halı yıkama avcılar

halı yıkama avcılar

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

Avcılar halı yıkama, gümüşpala halı yıkama Tesislerde genelde su ve kimyasal maddeler kullanılarak halı temizleme işlemi yapılmaktadır. Halı yıkama aşamaları aşağıdaki gibidir.

1. Sipariş verme

Halı yıkama firmasını arayarak adresinizi vermeli ve halıyı almalarını talep etmelisiniz. En kısa süre içince halı yıkama servisi size ulaşacaktır.

2. Kodlama

Halı yıkama servisi sizden halıyı aldığı sırada bir kod numarası veya barkod verir. Halının karışmasını önleyen bu sistemde halınız size verilen koda göe etiketlenir ve ayrıştırılır. Bunu yaparken firma kendi özel etiketini kullanarak tek tek tümhalıları etiketler.

3. Fiyatlandırma ve kontrol 

Halı yıkama işlemine geçilmeden önce türüne ve aciliyetine göre halılar ayrılır. Halılar itina ile kontrol edilir. Herhangi bir yırtılma veya zarar görme ihtimaline karşı halılar tek tek incelenir. Türüne göre hangi temizlik maddesi kullanılacaksa hazırlanır. Halıda çıkma ihtimali olmayan leke varsa müşteriye bildirilir.

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

Halı temizliği metrekare başı ücretlendirilir. Halı yıkama firması metrekare ücretini size bildirir. Halının metrekaresiyle bu ücret çarpılarak fiyat çıkarılır. Firmalar halıya uygulanan işleme göre ücretlendirme yaparlar. Hassas halılar daha çok ustalık ve emek gerektirdiğinden biraz daha masraflıdır..

Battaniyeler ve yorganlar adetine göre fiyatlandırılır. Ayrıca kaç kişilik oldukları ve yün mü elyaf mı olduları fiyatı etkiler.

4. Halı yıkama aşaması 

Halı yıkama işlemi birkaç değişik yöntemle yapılmaktadır. Yöntemi belirlemede halının cinsi etkilidir.

İlk önce halıda toz alma işlemi uygulanır. Bu işlem toz alma makinesi denilen araçlarla yapılmaktadır. Bazı halılar zarar görme ihtimaline karşı bu işlemden geçirilmezler.

Bu işlemin ardından en uygun makinelerle el değmeden yıkama süreci başlar. Halı yıkama elemanları halıya göre uygun temizlik maddelerini halı üzerine uygularlar. Lekeleri ayrıca kontrol edip müdehale ederler.

5. Halı sıkma ve kurutma işlemi 

Yıkama işleminin ardından sıkma ve durulama işlemi başlar. Yıkanan halı santrüfüj denilen yüksek devirli sıkma makinesinde sıkılır. Bu işlemden geçen halıdaki su yüzde doksan oranında giderilmiş olur. Kalan nemin kuruması için kapalı kurutma odasına götürülerek asılır. Kapalı kurutma odasında nem alma cihazlarıyla hızlıca kurutularak bakteri oluşumuna engel olunur.

6. Kalite Kontrol ve Paketleme

Halıların kurumasının ardından tek tek toplanarak kontrol edilir. Paketleme masasındaki kalite kontrolün ardından temizliğinden emin olunan halılar tek tek paketlenerek teslimata hazır hale getirilir.

7. Teslimat

Teslimata hazır olan halılar kod numarasına göre ayrılır. Söz verilen günde halı sahibi aranarak teslim edilir.

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama olarak son sistem kapalı kurutma alanımızla hizmet vermekteyiz. Avcılar halı yıkama, beylikdüzü halı yıkama, esenyurt halı yıkama tesisimizde profesyonel ve hijyenik koşullarda çalışmaktayız. İstanbul temizlik halı yıkama firması olarak sağlık odaklı bir çalışma anlayışına sahibiz.

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

Avcılar halı yıkama gümüşpala halı yıkama

18 fırçalı tam otomatik halı yıkama makinemizle ve profesyonel elemanlarımızla halı yıkama tesisimiz avcılar halı yıkama, beylikdüzü halı yıkama, esenyurt halı yıkama servislerimizle hizmet vermekteyiz.

Size bir telefon kadar yakınız. 0532 226 72 76-0212 694 63 63